mario kart oyunu oyna

Mario Kart Oyunu Nasıl Oynanır?

mario kart oyunu oyna. süper mario oyunumuz html5 formatındadır, yani bilgisayariniz, tablet yada cep telefonunuzdan mario kart oyun skor oyunumuzu oynaya bilirsiniz. Super Mario Kart, Super Famicom (SFC) ve Super Nintendo Entertainment System (SNES) için Nintendo EAD tarafından geliştirilen 1992 go-kart yarış video oyunudur. Mario Kart serisinin ilk oyunu, 27 Ağustos 1992’de Japonya’da piyasaya sürüldü. Super Mario Kart’ta oyuncu, her biri farklı yeteneklere sahip sekiz Mario serisi karakterden birinin kontrolünü ele geçiriyor. Tek oyuncu modunda, oyuncular üç zorluk seviyesindeki çok ırklı kupalarda bilgisayar kontrollü karakterlere karşı yarışabilirler. Yarışlar sırasında, saldırı ve hız artırma güçlendirmeleri bir avantaj elde etmek için kullanılabilir. Alternatif olarak oyuncular Zamana Karşı Deneme modunda zamana karşı yarışabilirler. Çok oyunculu modda iki oyuncu aynı anda kupalara katılabilir veya Maç Yarışı modunda birbirlerine karşı birebir yarışabilir. Üçüncü bir çok oyunculu modda – Savaş Modu – amaç, diğer oyuncuları güçlendirmelerle saldırarak, her kartı çevreleyen balonları yok ederek yenmektir.
Super Mario Kart, birkaç tekli ve çok oyunculu mod içeren bir kart yarış oyunudur. Oyun sırasında oyuncular sekiz Mario franchise karakterinden birini kontrol eder ve bir Mario franchise temasıyla parçaların etrafında kartlar sürer. Sürüşe başlayabilmeleri için Lakitu, geri sayımı başlatan bir olta direğine asılı trafik ışığı ile gelecek. Işık yeşile döndüğünde, yarış veya savaş resmi olarak başlar. Bir yarış sırasında oyuncunun bakış açısı kartının arkasından gelir. Oyunun amacı, ya bilgisayar ve diğer oyuncular tarafından kontrol edilen diğer yarışçıların önünde bir yarışı bitirmek ya da en kısa sürede bir devreyi tamamlamaktır. Ayrıca, amacın diğer insan oyuncuların kartlarına saldırmak olduğu bir savaş modu da var.
Soru işaretleriyle işaretlenen karolar yarış pistlerinde dizilir; araç üzerlerinden geçerse oyuncunun kartına özel yetenekler (güçlendirmeler) verir. Kabuk ve muz atma yeteneği gibi güç artışları, yarışçıların nesnelerle diğerlerine çarpmalarına izin vererek dönmelerine ve kontrolü kaybetmelerine neden olur. Yıldızın güçlenmesini sağlayan bir kart, saldırıya karşı geçici olarak savunmasızdır. Bilgisayar oyuncularının her karakterle ilişkili, yarış boyunca kullanabildikleri özel güçleri vardır. Rekabetçi yarış modlarında pistlerde çizgiler bulunur. Bu sikkelerin üzerinden geçerek bir kart onları toplar ve en yüksek hızını artırır. Madeni paralara sahip olmak, kartlarına bir başkası tarafından vurulduğunda da oyunculara yardımcı olur: döndürmek ve kontrolü kaybetmek yerine bir bozuk para kaybederler. Paralar, güçlendirmelerden kartlara çarpıldığında veya pistlerden düştüğünde de kaybedilir.
Oyun güç kayması ve atlamalı gibi gelişmiş manevralar sunuyor. Güç kayması, kartın dönme sırasında hızını korumasına izin verir, ancak manevrayı çok uzun süre yapmak kartın dönmesine neden olur. Atlama, bir kartın daha sıkı dönüşler yapmasına yardımcı olur: kart kısa bir sıçrama yapar ve havada döner, indiğinde yeni yönde hızlanır. Hakemler, Super Mario Kart‍’nun oyununu övdü, savaş modunu ‘bağımlılık’ ve tek oyunculu oyun ‘inanılmaz’ olarak nitelendirdi. IGN, oyun mekaniğinin bu türü tanımladığını belirtti.

OYUNA BAŞLA
REKLAM

Henüz hiç yorum yapılmamış.