web analytics

süper mario kardeşler

Süper Mario Kardeşler Oyunu Oyna

Oynadığımız oyunlardan başka hiçbir kaygımızın olmadığı gençlerimizin masumiyetine dönme zamanı geldi. Eski bir retro klasiği olan Super Mario Bros’u eski fiziksel kartuşunda bulmak zor olsa da, bu bir daha asla oynayamayacağınız anlamına gelmiyor. Artık Super Mario Bros dahil en sevdiğiniz Mario Oyunlarını ücretsiz olarak yeniden yaşayabilirsiniz. 

Super Mario Bros Online: Oynanış

Orijinal Super Mario Bros’tan oynanışta herhangi bir değişiklik yok, ancak kontroller biraz farklı. Orijinal NES kontrol cihazını takmanın bir yolunu bilmiyorsanız, aşağıdaki kontrollere alışmanız gerekir:

Hareket: Super Mario Bros’ta hareket yön tuşlarıdır. Alternatif olarak, WASD tuşlarıyla daha rahat hissediyorsanız, Mario’yu hareket ettirmek için de kullanılabilirler. 

Sprint Yapma/Ateş Kullanma: Güçlendirmeler, soru işareti bloklarına basılarak kullanılabilir. Bir çiçeğe puan verecek kadar şanslıysanız, Mario’yu shift tuşuyla bir ateş topu saldırısı kullanması için güçlendirebilirsiniz. Güç verilmediğinde, koşmak için CTRL tuşunu kullanabilirsiniz. 

Duraklatma veya sessize alma: Bazen hayat yoluna girer ve oyununuzu yarıda kesmeniz gerekir. Endişeye gerek yok, klavyede “P” tuşuna basarak duraklatabilirsiniz. Ayrıca ağlayan bir bebek olduğunda veya telefon görüşmesi yaparken oyunun sesini kapatmak gerektiğini biliyoruz, bu nedenle “M” tuşuna basmak oyunu sessize alacaktır. 

Aksi takdirde Super Mario Bros tam olarak orijinal oyun gibi oynuyor. Pahalı hatalardan kaçınırken her seviyeyi olabildiğince hızlı geçin. Hatalardan nasıl kaçınabilirsiniz? Aşağıdaki ipuçlarına bakın:

Süper Mario Bros İpuçları

● Soru işareti bloklarını görmezden gelmeyin. Her seviyenin sonuna kadar hızlanmak istemek anlaşılabilir, ancak önemli güçlendirmeler ve madeni paralar var. Alışmaları çok uzun sürmüş gibi görünebilirler, ancak sonunda sizi bir çileden kurtarabilirler. 
● Her şeye saldırmak zorunda değilsiniz. Her Goomba’yı sahnede parçalamak harika olsa da, zaman kazanmaya çalışıyorsanız, o zaman mümkün olduğunca savaştan kaçınmaya çalışmak en iyisidir. 
● Boruları unutmayın! Seviyeyi olabildiğince çabuk temizlemek istediğini biliyoruz, ancak yeraltında da kapılacak çok şey var. Tüm borular yeraltına gitmez, ancak bir boruya bastırmak sizi oraya giden bir boruyu aşağı gönderebilir. 
● En azından normal bir mantarı vurmaya çalışın. Küçükken, bir vuruş sizi öldürür ve bir sıçramayı yanlış zamanlayabilir ve bir Goomba’nın yanlış ucunda olabilirsiniz. Normal bir mantar güçlendirmesine sahip olmak hayatınızı kurtaracaktır. 

Sonunda kaleye git ve prensesi kurtar!

OYUNA BAŞLA
REKLAM

Henüz hiç yorum yapılmamış.