web analytics

çarpım tablosu

Çarpım Tablosu Oyunu Oyna

Çarpım tablosu ezberleme oyunu oyna. Her insan hayatında çarpım tablosuyla yüzleşmek zorundadır. Bildiğiniz gibi herkes okulda çarpım tablosunu öğreniyor ama artık evde bilgisayar başında yapma imkanı var. Çarpım Tablosu Simülatörü, çarpım tablosunu tamamen öğrenmenize ve ardından bilginizi test etmenize yardımcı olacak çevrimiçi bir oyundur.

Yani oyunun başında çarpım tablosunu öğreneceğiniz sayıları seçmeniz mümkün. Bir veya iki basamak seçebilir veya hepsini birden seçebilirsiniz. Ardından “Başlat” butonuna basıyoruz ve seçilen tablolardan belirli bir sayı ile çarpılarak karşınıza çıkıyor. Tüm çarpmaları dikkatlice inceleyin ve hatırlayın. Tabloları değiştirmek için yan okları kullanın.

Tüm çarpmaları ezberledikten sonra bilginizi test etmeye başlayabilirsiniz. Testin başladığı yer burasıdır. Çarpma örneğine bakın ve cevaplamanız gereken sayıları yerlerine sürükleyin. Oyunun sonunda doğru ve hatalı cevap sayısı ile sonuçlarınızı görebileceksiniz.İşte çevrimiçi oyun Çarpım Tablosu Simülatörü , ücretsiz ve hemen oynayabilirsiniz.

OYUNA BAŞLA
REKLAM

Henüz hiç yorum yapılmamış.