web analytics

mayın tarlası klasik oyunu oyna

Mayın Tarlası Klasik Oyunu Nasıl Oynanır?

Mayın Tarlası Klasik oyunu oyna. Klasik Mayın Tarlası oyunu bizi eski çağlardan beri bilinen Mayın Tarlası oynamaya davet ediyor. Bu, popülerliğini ilk olarak Microsoft Windows 98, XP, 7 ve diğer eski sürümlerin ünlü serilerinde piyasaya sürülerek kazanan harika bir bulmaca oyunudur. Klondike, Spider Solitaire, Pinball ve diğerleri ile tanınan bu oyun, oyunlar bölümündeki standart programlardan biriydi. Windows’un mevcut sürümlerinde bu oyun yoktur, ancak web sitemizdeki bir tarayıcı kullanılarak kolayca çevrimiçi olarak oynanabilir.

Mayın Tarlası Klasik Acemi, Klasik ve Usta olmak üzere 3 zorluk seviyesine sahiptir. Her zorluk modu, oyun alanının boyutuna ve mayın sayısına göre farklılık gösterir. Yeni başlayanın, acemi bir oyuncunun bile bulabileceği sadece 10 dakikası vardır, klasiğin 40 dakikası ve ustanın 99 dakikası vardır. Elbette her oyuncu kendisine uygun olan zorluk seviyesini seçip mayın aramaya başlayabilir.

Nasıl oynanır?

Oyunun amacı, sahadaki tüm boş hücreleri sayılarla açmak ve hücreleri mayınlarla bayraklarla işaretlemektir. Tüm mayınları bulduğunuzda ve boş hücreler açık olduğunda oyun tamamlanmış sayılacaktır.

Tüm kararlar belirli kurallara göre yapılmalıdır. Mayın Tarlası hücresindeki her sayı, bitişik sekiz karodaki (yan, köşegen, üst ve alt) mayın sayısını gösterir.

Oyuna başlamak için herhangi bir hücreye tıklayıp açmanız gerekiyor, bu bir maden, bir sayı veya boş bir hücre olabilir. Her sayının etrafında karşılık gelen dakika sayısı olacaktır. Buna dayanarak, önceden hesaplayabilir ve mayınların nerede durabileceğini hesaplayabilir ve bu tür hücreleri bir bayrakla işaretleyebilirsiniz. Belirli bir hücreden emin değilseniz, onu soru işaretiyle işaretleyebilirsiniz.

Oyun ayarlarında sadece zorluk modunu seçmekle kalmayıp, aynı zamanda benzersiz bir boyut ve farklı sayıda mayın ile kendi alanınızı da oluşturabilirsiniz. Ayrıca vincin boyutunu, tarlanın yerini seçebilir ve hatta gece temasını açabilirsiniz. Klasik mayın tarama gemisi ile başlayın ve eğlenin!İşte online oyun Klasik Mayın Tarlası , ücretsiz ve hemen oynayabilirsiniz.

OYUNA BAŞLA
REKLAM

Henüz hiç yorum yapılmamış.