sonic 1 oyunu oyna

Sonic 1 Oyunu Nasıl Oynanır?

Sonic 1 oyunu oyna, Sonic adında bir kirpi ile tanışacağınız büyük bir hikayenin başlangıcıdır. Bu, gerçek bir retro oyun olduğu, birçok kişi tarafından hatırlanacak. İlk kez herkes sega konsolunda oynayabilirdi. Oyun zaten birçok konsol neslinden geçti ve hala birinci sınıf! Konuya göre, Kirpi Sonic, Dr. Robotnik adında bir kötü adamı engellemeli, “Kaos Zümrütleri” mücevherlerini almak istiyor. Arkadaşlarınızı kötü adamın pençelerinden kurtarmalısınız.

Nasıl oynanır?

Bu iki boyutlu grafiklerde, arsaya göre, tüm dünyalar üzerinde gücü ele geçirmek isteyen kötü doktor ile yüz yüze görüşmeniz gerekecek. Senin görevin önce taşları bulmak, arkadaşlarını kurtarmak, Robotnik’in arabalarını yok etmek, ana patronun tüm planlarını bozmak.

6 oyun bölgesi sizi bekliyor olacak, her biri üçe bölünecek, sözde eylemler. Hepsi belirli robotik düşmanlarla dolu olacak. Hız toplayın ve zıplarken rakiplerinize saldırın. Yüksek hız kazanarak ölü döngülerin üstesinden gelebileceksiniz. Mavi bir topun içine kıvrılın ve duvarları gizli odalara sokmak için hızlanın.

Yok edilen arabalar için bonus puanlar alacaksınız, ayrıca altın yüzükleri de toplamanız gerekiyor. 100 yüzük topladığınızda, fazladan bir can kazanacaksınız. Dikenlere binerseniz, bu yüzüklerden çok sayıda anında kaybedersiniz, dikkatli olun. İyi şanslar!Çevrimiçi oyun Sonic 1 burada bulunur , hemen ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

OYUN KONTROLLERİ:

  • – Oyunu Başlat / Duraklat
  • – yukarı Bak
  • – Eğil
  • – ileri koş
  • – geri koş
  • – zıpla
OYUNA BAŞLA
REKLAM

Henüz hiç yorum yapılmamış.