web analytics

Sudoku Oyunları

TÜM OYUNLAR

Sudoku oyunları, çocuklardan yetişkinlere kadar tüm nesillerden insanlar tarafından çözülebilen 1’den 9’a kadar harika bir bulmacadır. Sudoku uzun zaman önce icat edildi ve sayılarla kağıda basılmış kareler şeklinde ortaya çıktı. Sudoku’nun bu tür varyantları sadece çeşitli dergilerde, gazetelerde bulunabilirdi. Sudoku çözme, fayda sağlamak için zaman geçirmek veya sadece rahatlamak isteyen insanlar tarafından sevilir. Günümüzde sudoku sadece kağıda basılıp çözülmekle kalmıyor, aynı zamanda çeşitli çevrimiçi oyunlarda da bulunabiliyor. Bir bilgisayar, tablet veya telefon kullanarak, birçok zorluk modu ve ayarı olan renkli Sudoku oyunlarına kolayca başlayabilirsiniz. Ayrıca bu oyunlarda birçok özellik, renkli oyun tasarımları ve farklı boyutlardaki oyun tahtaları için çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Klasik Sudoku, her biri sayılarla doldurulması gereken 81 hücreden oluşan 9’a 9 bir oyun alanıdır. Buna karşılık, tüm alan şartlı olarak her biri 9 hücreye sahip 9 mini kareye bölünmüştür. Alanı 9 satıra ve 9 dikey sütuna bölmek şartlı olarak mümkündür. Oyunun temel kuralı şöyle: bir sütunda, bir satırda ve aynı 3×3 mini blokta tek bir sayı tekrarlanmamalıdır. Bu, her satırda ve her sütunda 1’den 9’a kadar sayılar olması ve tekrarlanmaması gerektiği anlamına gelir.

Bulmacayı çözmek için tüm oyun tahtasını sayılarla doldurmanız ve bunları yalnızca doğru yerlere yerleştirmeniz gerekir. Oyunun başında, sahada farklı yerlere belirli sayıda numara yerleştirilmiştir. Başarılı bir çözüm için kurulması gereken sayıların daha sonraki sırasını belirleyen bu ilk sayılardır. Sudoku, ilk basamakların sayısına bağlı olarak 3, 4 veya 5 zorluk seviyesine ayrılır. Temel olarak, kolay, orta, zor, uzman ve çok zor gibi modlar vardır. Bazı oyunların çılgın, başlangıç, kolay ve çok daha fazlası olarak adlandırılan modları vardır.

Beğendiğiniz bir oyun seçin ve başlayın. Henüz nasıl oynanacağını bilmiyorsanız, Sudoku’nun ilk adımlarını kolayca öğrenebileceğiniz yeni başlayanlar için oyunu deneyin. Basit adımları izleyerek Sudoku’yu kolay bir seviyede çözmeye çalışın ve ardından daha zor olanlara geçin. Sudoku ustaları için dünyanın en zor seviyesine sahip çevrimiçi oyunlar da var, bu yüzden eğlenceli olacak!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0 OYlamaya Katıl)
Google'a Kral Oyun Skor yazarak sitemize ulaşa bilirsin.
Lütfen oyunların bu bölümünü değerlendirin