web analytics

10×10!

10×10! Oyunu Oyna

10×10! oyunu oyna. pek çok şey kafamızı karıştırıyor ve bir sonraki çözümün ne zaman ortaya çıkacağını asla bilemeyiz, bu yüzden bunu 10×10’daki gibi kendimiz çözmemiz gerekiyor . Bir noktada her şey bilimin tartışmasız en saf formu olan matematiğe dönüyor. Biraz matematik bilmek bile size bulmaca çözmek gibi en beklenmedik şekillerde yardımcı olabilir. Tetris bloklarla ilgili olabilir ama aynı zamanda matematiksel olan geometri ve açılarla da ilgiliydi. İşte düşünmek için biraz daha fazla zamanınızın olduğu, ancak bu aynı zamanda cevaplarınızda daha yaratıcı olmanız gerektiği anlamına da gelen başka bir kafa karıştırıcı senaryo.

Yaklaşık 10×10 kral oyun skor

Video oyunları matematik olmadan var olamaz, bu yüzden tüm dayanaklarını sayılara dayandıran pek çok oyun var. Bu oyun çok fazla sayı içermese de matematik işin içine giriyor ve bunu çok yakında anlayacaksınız. Oynamaya devam edebilmeniz için tüm alanları, mevcut bloklarınızı ve planınızı düşünmeniz gerekir. Cevap her zaman açık olmayacaktır ve şu anda ve gelecek için en iyi eylem planının ne olacağını belirlemeniz gerekir. Her şey problem çözmeye ve eldeki veriler hakkında dikkatlice düşünmeye bağlıdır.

Nasıl oynanır

10×10, fareyi kullanarak blokların farklı düzenlemelerini 10’a 10’luk bir ızgaraya yerleştirmeyi konu alan 2 boyutlu bir bulmaca oyunudur . Blokları yerlerine taşımak için ekranın altından seçin, Sol Fare Düğmesine tıklayıp basılı tutun ve ardından ızgaraya sürükleyin. Eğer sığarlarsa, doğrudan boşluğa yerleşirler. Amaç 10 bloktan oluşan sütun ve satırları tamamlayarak mümkün olan en yüksek puanı elde etmektir.

Bir sütun veya satır dolduğunda içindeki bloklar kaybolacak ve daha fazla yer kaplayacaktır. Bloklar düzenlemenin bir parçası olsaydı, sütunda veya satırda olmayanlar geride kalırdı. Izgaranın altında rastgele dağıtılacak üç blok düzenlemesi arasından seçim yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz bloklar ızgaraya yerleştirilene kadar yeni bloklar almayacaksınız . Izgaranın kenarlarına herhangi bir sorun yaşamadan dokunabilirsiniz, ancak mevcut bloklarınızdan hiçbirini sığdıramayacağınız bir noktaya ulaşırsanız… bu oyun biter. İsterseniz üç hamle geriye gitme şansınız olacak veya baştan başlamayı seçebilirsiniz.

Ipuçları ve Püf noktaları

Bu, Tetris’in daha kontrollü ve daha yavaş tempolu bir şeklidir, bu da acele etme baskınız olmadığı anlamına gelir. Alabileceğiniz bloklar rastgeledir, ancak düzenlemeleriniz her zaman en az yer kaplamaya çalışmalıdır . Kenarlardan başlayın ve merkezi mümkün olduğunca uzun süre açık tutun.

Oyun Detayları

  • Geliştirici: Harika Oyunlar
  • Platformlar: Web Tarayıcı (PC ve mobil)
  • Diller: İngilizce
OYUNA BAŞLA
REKLAM

Henüz hiç yorum yapılmamış.