Basketbol Oyunları

POPÜLER OYUNLAR
TÜM OYUNLAR

Basketbol oyunları online olarak oynayabilirsiniz. Top geçen veya top sürme tarafından sepet doğru atış yapılır ve üç sayılık çizgisi dışındna yapılan atışlar daha yüksek skor elde ettirir. Top ile takım suç denir. Topsuz takıma savunma denir. Topu çalmaya, atışlara katılmaya, pasları çalmaya ve saptırmaya ve ribaund toplamaya çalışıyorlar.

Bir takım bir sepet yaptığında, iki puan ve top diğer takıma gider. Bir sepet veya saha hedefi, üç noktalı yay dışında yapılırsa, o sepet üç puan değerindedir. Serbest atış bir puan değerinde. Serbest atışlar, bir yarıda işlenen faul sayısını ve/veya işlenen faul türünü içeren bazı formatlara göre bir takıma verilir. Bir atıcı kirlenme her zaman iki ya da üç serbest atış tetikçi layık olmak sonuçlanır, o vurduğunda nerede bağlı. Eğer üç puanlık çizginin ötesinde olsaydı, o zaman üç atış alır. Faullerin diğer türleri, belirli bir sayı bir buçuk boyunca birikene kadar serbest atışların verilmesine neden olmaz. Bu sayıya ulaşıldığında, faul yapan oyuncuya ‘1-ve-1’ fırsatı verilir. İlk serbest atışını yaparsa, bir saniye denemeye başlar. İlk atışı kaçırırsa, top ribaundda yaşar.

Her oyun bölümlere ayrılmıştır. Tüm seviyelerin iki yarısı vardır. Üniversitede, her yarım yirmi dakika uzunluğundadır. Lisede ve aşağıda, yarılar sekiz (ve bazen altı) dakikalık çeyreklere ayrılır. Artılarda, çeyrekler on iki dakika uzunluğundadır. Yarılar arasında birkaç dakika boşluk var. Çeyrekler arasındaki boşluklar nispeten kısadır. Skor düzenlemenin sonunda bağlanırsa, bir kazanan ortaya çıkana kadar çeşitli uzunluklarda fazla mesai süreleri oynanır.

Her takım savunmak için bir sepet veya hedef atanır. Bu, diğer sepetin Puanlama sepeti olduğu anlamına gelir. Yarı zamanlı olarak, takımlar golleri değiştirir. Oyun center court her iki takımdan bir oyuncu ile başlar. Bir hakem iki arasında topu atmak olacaktır. Topa ellerini alır oyuncu bir takım arkadaşı için ipucu olacaktır. Buna ipucu denir. Topu rakip bir oyuncudan çalmanın yanı sıra, bir takımın topu alması için başka yollar da vardır.

Böyle bir şekilde, diğer takım faul veya ihlal yaparsa.